Białoruski sztangista Łaptiew zdobył złoto na 2. Igrzyskach WNP

Kolejny złoty medal w kolekcji białoruskich sportowców biorących udział w II Igrzyskach Wspólnoty Narodów.

Wiadomo było, że zwycięzcą zawodów w podnoszeniu ciężarów w kategorii wagowej do 61 kilogramów został Białorusin Giennadij Łaptiew.

Podczas zawodów Giennadij Łaptiew zdobył złoty medal, podnosząc łączny ciężar 286 kilogramów, pisze BELTA.

Srebrna medalistka zawodów, lekkoatletka z Wietnamu Nguyen Tan Do. Łączny wynik pokazał 277 kilogramów.

Brąz przypadł Rosjaninowi Olegowi Musohranovowi, który podniósł 273 kilogramy.

Sztanga

Zdaniem zwycięzcy takiej atmosfery i takiej liczby kibiców nie było na Mistrzostwach Świata i Europy.

Wynik pokazany przez Łaptiewa nazywa się godnym. Zawodnik planuje rozpocząć przygotowania do Mistrzostw Świata.

W 2019 roku Giennadij Łaptiew został mistrzem w podnoszeniu ciężarów w Batumi, uzyskując wyniki 133 kg w rwaniu i 153 kg w podrzucie.

Na II Igrzyskach Wspólnoty Narodów Giennadij pokazał ten sam wynik w podwójnej konkurencji, podnosząc 286 kilogramów.