Wyłoniono pierwszego mistrza II Igrzysk WNP

Ogłoszono nazwisko pierwszego mistrza II Igrzysk Wspólnoty Narodów. W zawodach podnoszenia ciężarów złoty medal zdobyła rosyjska lekkoatletka Regina Shaidullina.

Zwyciężyła już pierwszego dnia zawodów, które odbyły się w Grodnie. Ogłoszono także nazwiska srebrnych i brązowych medalistów.

Jak podaje BELTA, rosyjska lekkoatletka Regina Shaidullina zajęła pierwsze miejsce w zawodach w podnoszeniu ciężarów.

Podczas zawodów w Grodnie sędziowie przyznali jej złoty medal w kategorii wagowej 45 kg.

W konkurencji podwójnej Shaidullina przybrała 150 kg.

Sztanga

Na drugim miejscu znalazł się gość z Wietnamu, Dao Thi Yen.

Została nagrodzona srebrnym medalem za łączną wagę 141 kg.

Brązowy medal pozostanie na Białorusi z Poliną Pichuginą, która podczas zawodów pokazała wynik 135 kg.

Czwarte miejsce z wynikiem 131 kg zajęła inna białoruska lekkoatletka Nikita Gritsevich.

Dziś w Pałacu Lodowym w Grodnie zostaną rozlosowane trzy komplety nagród wśród kobiet w kategoriach wagowych 49 i 55 kg oraz wśród mężczyzn w kategorii 55 kg.

Przypomnijmy, że w zawodach w podnoszeniu ciężarów podczas II Igrzysk WNP wezmą udział sportowcy z dziewięciu krajów.